Еко-кемпінг «Зелені Узгір’я»

Влітку 2015 року ми плідно попрацювали над пілотним проектом, що розвиває культурний та екологічний туризм, розповсюджує ідеї сталого розвитку, формує позитивний імідж Краснокутського району, стимулює культурний розвиток молоді та розвиток сільських громад. Що ж це за проект-панацея?  — подумаєте ви, але ж ні, просто така його особливість  — багатосторонність.


Під час волонтерських еко-таборів у 2014 році серед іншого було облаштовано наметове містечко, що задумувалось як прихисток для відвідувачів Національного природного парку «Слобожанський», зокрема, турстичного маршруту «Забутими стежками» (що з’єднує озеро Вільшанку та Співочі тераси).
Аби цей простір виконував свою місію, ми розробили концепцію та запустили його діяльність. Цей лісовий майданчик ми назвали еко-кемпінгом «Зелені Узгір’я».
Еко-кемпінг «Зелені Узгір’я» - це комфортний простір для здорового відпочинку, неформальної освіти, саморозвитку та спілкування на лоні природи. На території еко-кемпінгу є майданчики для встановлення наметів, душові, туалети, умивальники, кухня з піччю на дровах, альтанки, ватра, оточена лавами, а поруч з табором розташовано джерело чистої питної води та озеро.

Створюючи цей простір, ми керувалися принципами екологічності та етичного ставленням до природи. Для досягнення балансу між комфортом гостей та мінімальним впливом на навколишнє середовище в житті та побуті табору ми керувалися наступними принципами:
  • мінімальне втручання в оточуючу нас природу;
  • використання натуральної побутової хімії та засобів особистої гігієни;
  • створення мінімальної кількості відходів та сортування сміття;
  • вегетаріанське харчування;
  • відмова від алкоголю та наркотиків;
  • використання відновлювальних джерел енергії;
  • використання мінімума технічних засобів.
Модель проекту на просторах Харківщини доволі нова, адже з одного боку ми пропонуємо людям цікаве дозвілля та розваги, а з іншого  — виконуємо соціальні та природоохоронні функції. Підтримка місцевих фермерів та підприємців - це не головне завдання, але ми намагалися робити закупівлі саме в них. Проект повністю функціонував за рахунок благодійних внесків відвідувачів кемпінгу (яких за літо було майже 200). Кошти, зібрані протягом літа були спрямовані на покриття поточних витрат еко-кемпінгу, на екологічні проекти ГР «Друг природи» та освітні проекти ГО «Спілкування без кордонів».

Дописати коментар