Соціальне підприємництво як сталий шлях до вирішення суспільних проблем

Громадські організації  — невід’ємнча частина громадянського суспільства і відіграють значну роль у вирішенні багатьох проблем. Але у громадських організацій є одна постійна проблема  — пошук коштів для вирішення поставлених завдань та втілення проектів. В Європі все частіше зустрічається інший формат вирішення соціальних, культурних, екологічних та інших проблем  — соціальне підприємництво.
Соціальне підприємництво – підприємницька діяльність, спрямована на інновативну, суттєву та позитивну зміну у суспільстві. В той час коли бізнесмени зконцентровані на створенні фінансового прибутку, соціальні підприємці займаються збільшенням соціального капіталу. Вони задіяні у таких галузях як освіта, охорона навколишнього середовища, боротьба з бідністю, права людини та ін.
Нам пощастило потрапити на Школу молодіжного соціального підприємництва, що була відкрита Інститутом міста у Львові. Навчання у Школі відбувалося в два модулі: 24 – 27 вересня та 1 – 4 жовтня. Окрім того, всі ми мали змогу консультуватися з менторами, презентувати свої ідеї та отримати зворотній зв’язок від експертів у галузі. В межах школи окрім навчання у нас була можливість поспілкуватися із авангардистами соціального підприємництва в Україні, а подекуди навіть відвідати їх підприємства. Знайомство з фундаторами та активістами таких проектів, як турклуб “Манівці”, спільнота взаємодопомоги “Емаус – Оселя”, громадський ресторан “Urban Space 100”, соціальна пекарня “Горіховий дім” дають впевненість, що в нашій країні можна творити дійсно чудові проекти, які призводять до соціальних та суттєвих змін!  

Дописати коментар