Історія

Історія організації починається в місті Люботин з особистих історій декількох сімей, які прагнули організувати для дітей та молоді дозвілля, яке б поєднувало цікаве спілкування, неформальну освіту та розвиток навичок, які були б корисними у суспільстві, що трансформується.     



Був 1997 рік, коли ініціативна група, що вже застосовувала новітні методики для викладання іноземних мов, була зареєстрована, як молодіжна громадська організація “Спілкування без кордонів”. Так розпочався перший етап життя організації - громадянська освіта через вивчення іноземних мов. Протягом кількох років створювалися молодіжні групи, проводилися літні школи, конкурси, театральні вистави, виконувалися проекти, які залучали молодь та дітей до вивчення іноземних мов та формували в них цінності активних та відповідальних членів суспільства.

На другому етапі громадянська освіта та вивчення іноземних мов були присутні, але ключовим напрямком діяльності стала громадянська журналістика. На зустрічах постійно діючої студії молодь відвідувала тренінги, вчилася писати статті, брати інтерв’ю з різних тем, актуальних в сучасному суспільстві. Набуті знання та навички, молодь закріплювала на практиці - створюючи Молодіжну сторінку в місцевій газеті, а пізніше - шкільну газету “Лідер”. Друковані видання були дієвим засобом сприяння культурному, інтелектуальному, громадянському розвитку молоді, підвищення її свідомості та обізнаності.
Проекти, створені та втілені молоддю відповідно до їх інтересів та задля вирішення проблем громади, розпочали третій етап. Серед розповсюджених напрямків цього етапу - сталий розвиток, психологічні тренінги з формування корисних навичок, розкриття творчого потенціалу молоді. В цей період молоді люди почали ще активніше встановлювати зв’язки з однодумцями, відвідувати заходи громадських організацій в інших містах та країнах.



В житті організації основними завжди були і залишаються принципи активності та розвитку особистості в процесі взаємодії з громадою, демократичні цінності та взаємоповага. За час існування ми завжди прагнули до співпраці з іншими НУО, фондами, ініціативними групами та окремими активістами. Так ми отримали досвід співпраці з Британською Радою, фондом “Відродження”, ПР ООН, IREX, ЗМІ та ін.

Зараз в діяльності організації настає новий етап, метою якого є формування відкритого громадянського суспільства, що ґрунтується на принципах збалансованого розвитку економічної, екологічної та соціальної сфер (сталого розвитку).

Дописати коментар