Вітаміни для міста, вітаміни для активістів7-8 листопада відбувся Фестиваль громадських ініціатив «Соціальний Vitamin-B» — майданчик для знайомства і спілкування проактивних харків’ян. На Фестивалі відвідувачі знайшли 100 % синергії, обміну, зростання, натхнення + 0 % офіціозу й занудства.
У суботу близько 50 активістів ділилися досвідом на камерному заході «Майстерня громадських організацій», натомість недільний захід — Ярмарок громадських ініціатив — видався людним і жвавим, як і годиться ярмаркові. 41 організація, (що на десять більше, ніж на першому Vitamin’i), понад 500 відвідувачів, чотиритри майданчики (виставки громадських ініціатив, майстер-класи, презентації, дитячий творчий майданчик).
Олесь, гость:
— Vitamin — це захід для залучення нових людей, що дає їм поштовх для дальших дій. Я дуже радий, що він вийшов не тільки для своїх, як це трапляється з фестивалями. Це якесь ядро, що виділяє з себе багато енергії та збагачує цим "екоураном" людей, що до цього нічого такого не робили. А тепер їх чимось зарядили і вони пішли далі передавати добро.


Збагатилися від заходу не тільки відвідувачі, а й ініціативи: організації тісно сусідили в атріумі Еврейського культурного центру «Бейт Дан»  — коли б і не хотів, а мусиш контактувати.
Ірина Тарасенко, представник проекту  EcoLanding:


Ярмарок видався напрочуд корисним та продуктивним для команди проекту ‪#‎EcoLanding‬. З'явилось чимало нових контактів. Приємно бачити, що багато людей цікавить тема роздільного збору сміття й зокрема наш проект. Одна жінка спеціально приїхала на ярмарок, бо побачила по ТВ репортаж про нас! Приємно чути слова підтримки, люди цікавились, як долучитися і чим допомогти, задавали запитання. Нас запросили взяти участь у декількох цікавих заходах, що ми неодмінно й зробимо.


Під час заходу гості й ініціативи висловлювати своє бачення наступних Vitamin’ів. На жаль, були й такі ініціативи, що не змогли презентувати себе на виставці за браком місця чи просто невчасно подану заявку.


Тетяна Карібова, представник благочинної крамниці «Шафа добра»:


—  Було б цікаво зробити ярмарку на вулиці, коли потеплшаіє. Добре, що ми єдине волонтерське озеро, однак, може, нам треба стати річкою, що захоплює людей, на яких спрямовані наші ініціативи.


Ірина Сальник, співорганізатор «Соціального Vitamin’а»:


— Уже після першого Vitamin’a ми отримали відгуки і побажання про другий. А сьогодні про наступний. Напевно, це найкраще заохочення.
На наших очах суспільство стає більш зрілим. Ми хочемо цьому сприяти, тому у планах —  створити стаціонарну платформу для громадських ініціатив. Нагода взяти участь у тренінгу чи семінарі в активістів буває один-два рази на кілька місяців, а потреба обмінюватися досвідом, отримувати якісну експертну допомогу бухгалтера, юриста тощо —  значно частіше. Не знаю, чи впораємося ми фізично (наше ядро —  чотири активістки «Друг природи» й «Спілкування без кордонів»), однак сьогоднішні наші партнери «Чорнобильська історична майстерня», Міжнародний освітній центр Дортмунд, «Бейт Дан»  готові підтримувати нас і надалі.
Гаяне Грищенко, координатор програм ЄКЦ «Бейт Дан»:


— Тут я бачу реальні проекти. Як людина, що давно працює в цій сфері, я знаю, що в Харкові багато проектів на папері. Дуже тішить, коли дізнаєшся, що є проекти, зініційовані не заради грошей, а щоб поліпшити місто. «Бейт Дан» працює понад 15 років. За цей час ми зробили багато проектів у єврейській громаді й уже шість років працюємо з міськими соціальними проектами. Хочеться внести в єврейську громаду якомога більше соціальних ініціатив.  Ми дуже хочемо співпрацювати з організаціями, що працюють у цьому напрямі. Якщо ми об’єднаємося, то будемо набагато успішнішими.  


Атмосфера на заході була сприятлива для зав’язування нових контактів —  тепла й креативна. Діти просто на місці створили монументальну картину а-ля Матіс і тут таки експонували її, стартап — волонтерське телебачення Bandera’s — експромтом зняло ролик про Фестиваль (свій перший проект, до речі!) і показало наприкінці заходу.
Закінчивсялося Vitamin переглядом і обговоренням стрічки від Міжнародного фестивалю про права людини Dokudays UA «Глибоке кохання», що справива на глядачів сильне враження.

Дописати коментар