Пластиковий Ярнбомбінг у Харкові

Останнім часом стріт-арт заполонив вулиці великих міст всього світу, перетворюючи сірі урбаністичні споруди на яскраві, розкриваючи світогляди авторів. Ця стаття про народження нової течії вуличного мистецтва.
Ярнбомбінг, вуличне в'язання, партизанське в'язання, в'язане ґрафіті, бомбардування пряжею — явище вуличної культури, що полягає в обв'язуванні (гачком чи спицями) елементів міського простору: труб, перил, велосипедних парковок, лавочок.


Ідея чудова і не нова, але під впливом опадів та пилу дуже швидко такі витвори втрачають яскравість і естетичний вигляд. Так, кілограми пряжі перетворюються на сміття, а його у нас і так багато. Саме тому ми підхопили ідею еко-активістів інших країн та вирішили використати не звичайну пряжу, а пластикову - старі поліетиленові пакети. До того ж  —  це чудовий спосіб привернути увагу городян до проблеми пластикового сміття, розказати про нього та продемонструвати, як непотріб перетворюється на витвір вуличного мистецтва.  


Під час чотирьох в’язальних посиденьок та під час в’язання вдома 22 людини долучилися до справи. Ніби й не багато, але 25-метрове полотно зв’язали - хто спицями, хто гачком. Всього було використано понад 300 пакетів. Фінал акції відбувся 17 квітня 2016 року під час фестивалю «День однієї вулиці на вулиці мистецтв». Окрім святкового розміщення всіх в’язаних елементів в єдину арт-інсталяцію, ми поділилися секретами в’язання пластиковими пакетами із усіма охочими та розповіли, що таке пластик та як з ним краще поводитись.Акція викликала неабияку зацікавленість серед громади та здивувала своїм результатом усіх, без винятку!

Проект здійснювався у співпраці з міжнародною волонтерською організацією "СВІТ-Україна", в межах програми Британської Ради "Активні громадяни" (за участю ГО “Спільнота свідомого спілкування”).

Дописати коментар