Національний парк – простір, де люди стають ближчими до природи та втілюють свої еко-ідеї

На лоні природи кожен відчуває мир, спокій, рівновагу, відбувається переосмислення життєвих ситуацій. Але чи хотіли б ви відчувати все це, та ще й знайомитися із цікавими однодумцями, бути першопроходцями еко-освітніх екскурсій у Парку, втілювати свої еко-ідеї, прискорити свій особистісний ріст та приєднатися до затишних та сповнених цікавими трудовими завданнями еко-таборів, які покликані допомогти Національному парку "Слобожанському"? Усе це багатоманіття може стати частиною вашого літа 2014.
НПП "Слобожанський" - це молодий парк, що функціонує всього декілька років, але він вже здобув певну популярність у відвідувачів через унікальні реліктові болота, ландшафти, флору та фауну, а також пам’ятки архітектури, які знаходяться поруч із ним. Парк має великий потенціал та перспективи стати простором, де постійно втілюються екологічно-соціальні проекти. Оскільки Парк є постійнодіючим, це забезечить більшу стабільність, постійність та довготривалий ефект проектів.
Основна мета проекту - підвищити екологічну свідомість молоді та розвинути екологічні ініціативи у взаємодії з Національним парком "Слобожанський". 

Відео демонструє компоненти проекту:
1. Робота з волонтерами. Компонент включає розповсюдження інформації про можливості еко-волонтерства, заохочення молоді до створення та втілення власних еко-ініціатив у Парку та у своїх містах. Втілення творчого еко-активізму.
2. Тренінги для працівників Парку, спрямовані на формування знань, навичок та досвіду, які сприятимуть розвитку Парку, оптимізації його роботи та взаємодії з волонтерами та відвідувачами.
3. Літні волонтерські еко-табори. Кожен табір гармонійно поєднує в собі цікаві трудові завдання, особистісний ріст, неформальну освіту та цікаве спілкування. Табір розрахований на волонтерів з усієї України, тож кожен учасник матиме змогу відкрити нові погляди на звичні речі. Всього за літо планується проведення 4-х десятиденних еко-таборів: створення еко-кемпінгу, облаштування еко-стежок “Мурафська дача”, “Пархомівський маршрут” і презентаційної зали, в якій зустрічатимуть відвідувачів еко-освітніх екскурсій.
4. PR компонент. Створивши цікаву еко-освітню програму (що включає прогулянки лісом, перегляд тематичного кіно, еко майстер-класи та тренінги), облаштувавши еко-кемпінг, еко-стежки, презентаційну залу, важливо, аби більше людей "скуштували" оновлений Парк. Саме для цього протягом вересня інформуватимемо через ЗМІ, презентації у ВНЗ, школах, громадських організаціях та ін. Також будуть проводитися екскурсії длявсіх бажаючих протягом вересня та жовтня.
5. Заключна частина проекту. Цей компонент містить розповсюдження досвіду реалізації проекту серед національних природних парків України, громадських організацій, приватних підприємців. Реалізація подібних проектів може підвищити спроможність НПП та принести користь громадським організаціям та/або бізнесу. На цьому етапі будуть написані статті, розповсюджені серед працівників НПП, серед молодих підприємців буде розповсюджено буклет про можливі шляхи ведення соціально відповідального бізнесу у співпраці з парками, буде організовано та проведено серію вебінарів для працівників НПП.

Приєднуйтесь до команди проекту,  залучайтеся до еко-освітніх заходів та здійснюйте свої задумки!

Проект "Національний парк як осередок підвищення екологічної свідомості молоді" реалізується молодіжною ГО "Спілкування без кордонів", Громадським рухом "Друг Природи" та НПП "Слобожанський" за підтримки Швейцарської агенції розвитку співробітництва.

Дописати коментар