Дні відкритих дверей в межах фестивалю громадських ініціатив «Соціальний Вітамін»

Дні Відкритих Дверей громадських організацій ознайомили городян з активними організаціями та ініціативами Харкова та конкретно з людьми, які за цими корисними справами стоять.
Це новий формат в межах фестивалю громадського активізму «Соціальний Вітамін», тому було організовано тільки 13  подій, які задіяли 17 ініціатив. Формат новий, але виявився цікавим як ініціативам, так і відвідувачам. Люди знайомилися не тільки із господарями Днів відкритих дверей, але й один з одним і на кінець фестивалю нам стало відомо про майже десяток ідей для спільних проектів, які виникли під час взаємодії учасників. Одна колаборація відбувається прямо зараз —  приміщення благодійного магазину «Шафа Добра» стало майданчиком для святкового ярмарку подарунків зроблених дизайнерами, художниками та активістами Харкова «Витрибеньки». Всього в Днях відкритих дверей взяли участь майже 250 людей.

12-16 грудня: Соціальний Мікрофон, студія дитячого телебачення та анімації «Твоё ТВ12+».
Протягом п'яти днів  студія була відкритою для всіх бажаючих дітей, що могли висловити своє бачення щодо того, яким би вони хотіли бачити Харків, а також за що вони люблять його зараз. Фінальний ролик показали протягом лекційної частини фестивалю, а також розповсюдили через соціальні мережі.
12 грудня, презентація програмних ініціатив Міжнародного фонду «Відродження» та майстер-клас з фандрейзингових стратегій.
Відкриваюча подія фестивалю зібрала рекордну кількість учасників (близько 50 людей), і виявилася дуже цікавою розмовою про одну з найгарячіших тем для громадських організацій — пошук фінансування. Окрім огляду існуючих програм фінансування в рамках фонду «Відродження», Олена Розсказова також поділилася основними правилами фандрейзингового етикету та розкрила тему важливості інших ресурсів, необхідних для реалізації сталих проектів.
12 грудня, Voluntales: теплі розповіді про пригоди волонтерів за кордоном, СВІТ-Україна.
Волонтери, що брали участь у різних проектах Service Civil International, у форматі сторітелінгу розповіли, який досвід можна отримати, ставши  волонтером в міжнародних проектах. Також були презентовані волонтерські можливості для молоді і дорослих.
13 грудня, майстер-класс «Введення в лікарняну клоунаду», Лікарняні Клоуни, Арте-центр підтримки та адаптації переселенців «Фрагменти» .
Метою ініціативи «Лікарняні Клоуни» є  профілактика психологічних травм у дітей, що можуть виникати внаслідок тривалого перебування в лікарських закладах через важкі хвороби. Під час події організатори розповіли про історію виникнення цієї ініціативи в Харкові, про поточну діяльність та провели майстер-клас з практичними вправами, що підвищують пильність, рівень емпатії, та дають загальне розуміння того, як відбувається основна діяльність ініціативи.

13 грудня, Дискусія «Випинаючи сексуальність: традиції у спальні та суспільстві», Queer Home, Студія 42.
Подія від Queer Home, простору для людей всіх сексуальних орієнтацій, проходила на майданчику Студії 42 через міркування безпеки, і цей вибір майданчика був дуже вдалим, оскільки це місце вже є добре знайомим для доволі широкої публіки.  Ця відкрита дискусія мала на меті дослідити сексуальніть у публічному та приватному просторі та важелів контролю, які використовуються у суспільстві для формування «норми» та «нормальної поведінки». Дискусія була дуже жвавою, відчувалася потреба учасників говорити на табуйовані в суспільстві теми.
14 грудня, Тренінг з Музичної імпровізації та презентація соціального хабу «Студія 42», Перекотиполіс, Студія 42.
Організатори «Студії 42» розповіли про те, як функціонує цей соціальний хаб, та як можна з ним співпрацювати. Перекотиполіс — ініціатива, що займається проведенням необов'язкових культурних подій у міському просторі. Вони  розповіли про свої ідеї перетворення міського простору на майданчик для культурної діяльності, та про основи музичної імпровізації. Захід закінчився енергійною спільною музичною імпровізацією усіх присутніх.
14 грудня, «Слобожанське Дерево Життя», Творча Майстерня «Слобожанський Ладинець», Літературний Музей.
Творча майстерня «Слобожанський Ладинець» займається дослідженням, збереженням та розповсюдженням культурних традицій України. Цей захід був заключним у циклі спільних відкритих вишивань традиційного «Дерева життя». На заході відвідувачі змогли долучитись до створення панно «Дерево життя»  та послухати про традиційні орнаменти, поєднання кольорів, притаманні різним регіонам України.
15 грудня, В гостях у «Нагодуйок» (волонтерське об'єднання «Нагодуй солдата».
«Нагодуйки» — це один з волонтерських пунктів заготівлі сухих паїв для української армії. Активісти цього пункту зробили процес заготівлі продуктів і рецепти сухої їжі майже досконалими. Протягом події вони розповідали про історію цього пункту та його розвиток, зумовлений, нажаль, дуже поганим постачанням української армії. Все ж, цей пункт є дуже добрим прикладом горизонтальної самоорганізації, і постійних спроб перенести реалізацію напрацьованих практик і в мирні умови.
15 грудня, «Стильні образи на всі випадки життя», майстер-класс від Марини Лосєвої, Шафа Добра.
Шафа Добра — це благодійний магазин, що збирає одяг, та більшу його частину передає людям, яким це дуже потрібно. Для того, щоб привернути увагу до питання вторинного використання речей, ми запросили професійного фешн-дизайнера Марину Лосєву провести майстер-клас у «Шафі Добра». Вона розповіла деякі секрети, як одягатися кожного дня, а також про те, звідки беруться світові тренди, в тому числі найновіші тренди високої моди — ресайклінг старих колекцій, або старого одягу.
16 грудня, Чонобильська Історична Майстерня.
В Чорнобильській Історичній Майстерні відвідувачі мали можливість пройти екскурсійний тур інтерактивною експозицією про Чорнобильську катастрофу, отримати відповіді на всі питання. Зустріч закінчилася жвавим обговоренням проблеми ядерної енергетики та потенціалу альтернативних джерел енергії.
16 грудня, «Життя з аутизмом: повне занурення», благодійний фонд «Квіти Життя».
Благодійний фонд «Квіти життя» докладає чималих зусиль в напрямку інклюзивної освіти в Україні. Протягом події вони розповіли про можливості, які вони створюють для дітей аутистичного спектру та їх батьків, а також для робітників сфери освіти, які б хотіли отримати навички роботи з дітьми з особливими потребами. Окрім теоретичної частини, відвідувачі змогли на власному досвіді відчути світосприйняття аутистів, за допомогою спеціально розробленої тактильної кімнати.
17 грудня, «Філософія, як сила трансформації людини та суспільства», культурне об'єднання «Новий Акрополь».
Культурне об'єднання «Новий Акрополь» відкрило учасникам філософію в її практичному аспекті, разом вони дослідили першопричини поведінки людини у суспільстві та їх зміни.  Організатори створили особливу атмосферу, що дала змогу замислитися над важливими питаннями злагоди з самим собою та іншими.
17 грудня, Перфоманс плейбек-театру «Живе дзеркало», Арте-центр підтримки та адаптації переселенців «Фрагменти».
Для «Соціального Вітаміну» плейбек-театр «Живе Дзеркало» вибрав тему перфоманса —  волонтерство, що дуже тісно переплітається з цінностями форуму. Учасники події мали можливість поділитися своїми історіями про волонтерство, і мати змогу побачити їх у виконанні акторів театру. Плейбек-театр — це дуже дієвий метод для глибокого пропрацювання важких тем.

Всі заходи відбувалися в межах фестивалю громадського активізму "Соціальний Вітамін Б12", що підтримується Міжнародним Освітнім Центром "Дортмунд" та Чорнобильскою Історичною Майстернею.
Автор матеріалу:
Галина Уварова
координатор Днів відкритих дверей

Дописати коментар